نقش بی‌بدیل پرستاران در ارائه خدمت با کیفیت در نظام سلامت/نیاز به مهارت‌های مدیریتی در کنار مهارت‌های فنی احساس می‌شود

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 39 بازدید

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در نظام سلامت نقش بی بدیل نیروی انسانی و به خصوص همکاران پرستار در ارائه خدمت با کیفیت و ایمنی بسیار اساسی است. 

خبرگزاری میزان – به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، دوره توانمندسازی دو روزه مدیران پرستاری دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور به همت معاونت پرستاری و همکاری موسسه عالی معتمد در کیش برگزار شد.

عباس عبادی در حاشیه برگزاری این دوره با اشاره به اهمیت توانمندسازی مدیران پرستاری، گفت: نیروی انسانی به عنوان مهمترین منبع و ارزش سازمانی همیشه یکی از ارکان تعیین کننده و پیشرفت هر سازمانی است. در نظام سلامت هم نقش بی بدیل نیروی انسانی و بخصوص همکاران پرستار در ارائه خدمت با کیفیت و ایمنی بسیار اساسی است. 

وی افزود: قطعا برای تداوم خدمت با کیفیت، نیاز به دانش روز در ابعاد فنی و مهارتهای مدیریتی و  ادراکی به طور قطع احساس می شود.

عبادی گفت: یکی از موضوعاتی که همیشه در تکالیف راهبردی معاونت پرستاری بوده در سطوح سه گانه مدیریتی اعم مدیران پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی، مدیران پرستاری بیمارستانها و در سطح پایین تر همکاران سوپروایزر و سرپرستاران غیر از مهارت های فنی نیاز به مهارت های مدیریتی کاملا احساس می شود.

معاون پرستاری اظهارداشت: خوشبخانه به کمک موسسه عالی معتمد که از بستر نظام سلامت روئیده است، با انجام نیازسنجی فنی و هدفمند، نیازهای مدیران پرستاری احصاء شد و در اولین دوره در دولت سیزدهم یک برنامه دو روزه برگزار کردیم که براساس بازخوردی که از همکاران شرکت کننده داشتیم خوشبختانه با انتخاب درست عناوین و اساتید مجرب، دو روزه بهره ور داشتیم و از حضور در کنار هم، از تجربیات مشترک و دریافت مطالب علمی جدید استفاده کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد: پس از بازگشت به محل کار شرایط به شکلی برنامه ریزی شود که با حداکثر بهره وروی و کاهش هزینه ها در ابعاد مختلف باعث ارتقای خدمات مراقبتی مردم عزیز شویم. 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : معصومه قاسمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

نقش بی‌بدیل پرستاران در ارائه خدمت با کیفیت در نظام سلامت/نیاز به مهارت‌های مدیریتی در کنار مهارت‌های فنی احساس می‌شود

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>