سیدصالحی: لایه‌های دفاعی فولاد کار را برای پرسپولیس سخت کرده بود/ دیاباته هنوز آمادگی لازم را ندارد

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 38 بازدید

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دیاباته هنوز آمادگی لازم را ندارد و از لحاظ ژنتیک بدنی نمی‌تواند با بازیکن حریف درگیر شود تا از قدرت سرزنی خود استفاده کند.

سیدمهدی سیدصالحی در‌ گفت‌وگو با میزان، درباره شکست تیم فوتبال پرسپولیس مقابل فولادخوزستان در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: قاعدتا بازی کردن در اهواز برای هر تیمی سخت است چرا که تیم نکونام خوب دفاع می‌کند و خیلی خوب ضدحمله می‌زند. بعد از اینکه بازیکن خارجی فولاد گل زد این تیم برای دفاع کردن از گلش عقب‌نشینی کرد.

وی ادامه داد: پرسپولیس در نیمه دوم سراسر حمله بود، اما‌ فولادی ها عمق دفاع را بسته بودند و سرخپوشان سانتر از جناحین را در دستور کار قرار دادند، اما لایه‌های دفاعی حریف کار را برای پرسپولیسی‌ها سخت کرده بود و نتیجه‌ای نداشت. پرسپولیس می‌خواست از عمق دفاع فولاد استفاده کند تا به گل برسد، اما خط دفاع و دروازه‌بان حریف به خوبی توپ‌ها را دفع کردند و مانع گلزنی سرخپوشان شدند.

*دیاباته کند است و موقعیت‌های خوبی را از دست داد

کارشناس فوتبال درباره رفتار نکونام در کنار زمین بیان کرد: فشار روی مربیان زیاد است، اما باید صبورتر باشند. نکونام تحت فشار بود و قضاوت داور باعث شد که یک مقدار پرخاشگر شود و از کوره در رفت. اگر var بیاوریم فشار از مربیان و داوران برداشته می‌شود و باعث می‌شود مربیان کمتر به سوت‌های داوران اعتراض کنند.

سیدصالحی درباره عملکرد شیخ دیاباته در این بازی گفت: دیاباته هنوز آمادگی لازم را ندارد و از لحاظ ژنتیک بدنی نمی‌تواند با بازیکن حریف درگیر شود تا از قدرت سرزنی خود استفاده کند. از سوی دیگر او کند است و یکی، ۲ موقعیت خوب را هم به سادگی از دست داد. زمان می‌برد تا دیاباته به آمادگی مطلوب برسد. لوکادیا، چابکتر و فرزتر از دیاباته بود و چارچوب شناس نشان داد و در قیاس با دیاباته بهتر بود.

*پرسپولیس نیاز به مهاجم خلاق و گلزن دارد

وی درباره جذب پریرا و اینکه آیا او می‌تواند مشکل گلزنی پرسپولیس را حل کند، گفت: بازیکن خارجی هندوانه در بسته است و باید زمان بگذرد تا ببینیم می‌تواند تأثیرگذار باشد یا نه! البته پرسپولیس نیاز به مهاجم خلاق و گلزن دارد.

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه مدعیان قهرمانی این فصل را چه تیم‌هایی می‌بیند، گفت: احساس می‌کنم در این فصل قهرمان لیگ تا روز آخر مشخص نشود. پرسپولیس، استقلال و سپاهان رقابت نزدیکی با هم دارند و هر تیمی که امتیاز از دست بدهد از قهرمانی دور خواهد شد. تیم‌های تراکتور و گل گهر هم در بین مدعیان قهرمانی قرار دارند و شاید بتوانند برای سهمیه تلاش کنند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : احسان محمدیان

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

سیدصالحی: لایه‌های دفاعی فولاد کار را برای پرسپولیس سخت کرده بود/ دیاباته هنوز آمادگی لازم را ندارد

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>