چین: با اقداماتی که رژیم بین المللی عدم اشاعه هسته ای را تضعیف می کند مخالفیم

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 42 بازدید

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که این کشور با هرگونه اقدامی که رژیم بین‌المللی منع اشاعه هسته‌تای را تضعیف می‌کند، مخالف است.

خبرگزاری میزان – «مائو نینگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی خود گفت: مائو نینگ: آسیا و اقیانوسیه لنگر صلح و توسعه است، نه صفحه شطرنج برای رقابت‌های ژئوپلیتیک.

وی افزود: چین متعهد به حفظ صلح و ثبات منطقه‌ای است و ما امیدواریم که شاهد تلاش‌های بیشتری باشیم که در خدمت ثبات و شکوفایی منطقه‌ای باشد تا اینکه درگیری‌های ژئوپلیتیکی و رویارویی بلوک‌ها را در آسیا و اقیانوسیه وارد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: با توجه به توسعه زیردریایی‌های هسته ای استرالیا، ما با هر اقدامی که رژیم بین‌المللی عدم اشاعه هسته‌ای را تضعیف کند، مخالفیم.

این مقام ارشد چین تاکید کرد: ما فکر می کنیم محافظت در برابر خطر گسترش سلاح‌های هسته ای و جلوگیری از دامن زدن به مسابقه تسلیحاتی در آسیا و اقیانوسیه مهم است.

«مائو نینگ» گفت: ما موضع خود را چندین بار در مورد مسائل مربوط به ناتو به وضوح اعلام کرده ایم؛ ناتو در حالی که مدعی باقی ماندن یک ائتلاف دفاعی منطقه‌ای است، پیوسته به دنبال فراتر رفتن از محدوده دفاعی سنتی خود، تقویت روابط نظامی و امنیتی با کشورهای آسیا-اقیانوسیه و ساختن «تهدیدهای چین» بوده است. چنین تحولاتی نیازمند هوشیاری بالا در میان کشورهای منطقه است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : بهرام مظاهری

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

چین: با اقداماتی که رژیم بین المللی عدم اشاعه هسته ای را تضعیف می کند مخالفیم

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>