آغاز بزرگترین اعتصاب انگلیس در سال‌های اخیراعتصاب 2023

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 44 بازدید

بیش از نیم میلیون نفر در انگلیس در بزرگ‌ترین اعتصاب هماهنگ‌شده در این کشور در یک نسل دست از کار کشیدند.

خبرگزاری میزان – بیش از نیم میلیون معلم، کارمند دولتی، راهبران قطار و استادان دانشگاه‌های انگلیس امروز در بزرگ‌ترین اعتصاب هماهنگ‌شده در این کشور در یک نسل، به دلیل حقوق و شرایط کاری دست از کار کشیدند.

به گزارش «رویترز»، اعتصابات گسترده در سراسر انگلیس مدارس را به تعطیلی کشاند، بسیاری از خدمات ریلی را متوقف کرد و ارتش برای کمک به بازرسی‌های مرزی در حالت آماده باش قرار گرفت.

انتظار می‌رود حدود ۳۰۰ هزار معلم در اعتصاب امروز شرکت کنند. همچنین پیش‎بینی می‌شود که در کل بیش از ۵۰۰ هزار نفر از اتحادیه‌های مختلف انگلیس در اعتصاب امروز که ساعاتی پیش آغاز شده شرکت کنند.

«مری بوستد»، دبیر کل اتحادیه ملی آموزش انگلیس، به رویترز گفت که معلمان اتحادیه او احساس می‌کنند که چاره‌ای جز اعتصاب ندارند، زیرا کاهش دستمزد به این معنی است که تعداد زیادی از معلمان این حرفه را ترک می‌کنند و این موضوع کار را برای کسانی که باقی می‌مانند، سخت‌تر می‌کند.

وی گفت: در ۱۲ سال گذشته یک کاهش طولانی مدت واقعا فاجعه‌بار در حقوق آنها وجود داشته است.

با تورم بیش از ۱۰ درصد، که بالاترین سطح در چهار دهه گذشته به حساب می‌آید، انگلیس در ماه های اخیر شاهد موجی از اعتصابات در بخش‌های مختلف از جمله کارکنان بخش بهداشتی و حمل و نقل، کارمندان انبار آمازون و کارکنان پست بوده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : میکائیل کریمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

آغاز بزرگترین اعتصاب انگلیس در سال‌های اخیراعتصاب 2023

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>