رئیس کل دادگستری استان یزد: لزوم ارائه راهکار توسط نخبگان جهت کاهش ورودی پرونده به محاکم

 اخبار استان یزد / منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 50 بازدید

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۲۸۰۰ پرونده تنها توسط ۱۴۰ نفر شخص حقیقی در محاکم استان تشکیل شده است که این امر نیازمند بررسی و آسیب شناسی دارد.

خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری در جمع قضات محاکم تجدید نظر استان بیان کرد: بررسی پرونده‌ها نشان می‌دهد ۱۴۰ نفر در ۱۰ ماهه ابتدایی سال جاری هر کدام بیش از ۲۰ پرونده را با عناوین مختلف در محاکم استان ثبت کرده‌اند.

وی افزود: تشکیل این تعداد پرونده توسط افراد خاص نیازمند یک کار کارشناسی است که مشکل از نحوه دادرسی و رسیدگی به پرونده است یا این افراد، اهداف خاصی را دنبال می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: در بخش حقوقی نیز در ماه ابتدای سال جاری ۷۳۶ پرونده توسط اداره کل منابع طبیعی در محاکم استان ثبت شده است که باید برای این موضوع نیز چاره اندیشی شود.

وی گفت: به جای تمرکز بر آمار باید به سمت عدالت ترمیمی حرکت کرد و در مسائل کیفری با اصلاخ ذات البین می توان زمینه کاهش ورودی پرونده‌ها را به محاکم فراهم کرد.

دهشیری برنامه ریزی در جهت کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی را خواستار شد و گفت: با توجه به افزایش ورودی پرونده به دستگاه قضا، نخبگان حقوقی و قضایی جامعه به ویژه قضات محاکم تجدید نظر به عنوان نخبگان دادگستری می‌توانند با ارائه راهکارهای عملیاتی زمینه ساز کاهش اطاله دادرسی باشند.

وی افزود: قضات محاکم تجدید نظر، بزرگان محاکم استان محسوب می‌شوند و الگویی برای کارکنان دستگاه قضا در سطوح مختلف استان هستند.

رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار کرد: برگزاری جلسات مشترک بین قضات محاکم دادسرا، بدوی و تجدید نظر جهت نزدیک کردن دیدگاه ها به یکدیگر و تعامل نظر با تدوین برنامه های جامع و اثر بخش می تواند در سیر رسیدگی به پرونده ها موثر باشد.

دهشیری با تقدیر از قضات محاکم تجدید نظر استان، گفت: از حیث رسیدگی محاکم تجدید نظر استان با توجه به اتقان آرا ۷ درصدی در ۱۰ ماه گذشته عملکرد خوبی داشته اند و تمام شعب این محاکم متعارف هستند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : اشکان دوستی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

رئیس کل دادگستری استان یزد: لزوم ارائه راهکار توسط نخبگان جهت کاهش ورودی پرونده به محاکم

واتساپ
آگهی و اخبار مرتبط

سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی و بارش برف...

سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی و بارش برف و باران همچنین احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابردر ۲۴ استان هشدار داد. خبرگزاری میزان – سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ  از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، در نواحی با اقلیم گرم وقوع...
ادامه مطلب

بیشتر

انتخابات كميسيون‌های سه‌‌گانه فدراسيون كاراته ۱۲ بهمن ماه مجددا برگزار...

انتخابات كميسيون‌های سه‌‌گانه فدراسيون كاراته ۱۲ بهمن ماه مجددا برگزار خواهد شد. خبرگزاری میزان – طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون کاراته، با توجه به اختلال در سیستم رای گیری جهت انتخابات کمیسیون های مربیان، داوران و ورزشکاران و نیز بررسی های به عمل آمده برابر آیین نامه های فوق مصوب...
ادامه مطلب

بیشتر

رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان...

رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان یزد، گفت: در حال حاضر با وجود اعلام نیاز واحدهای تولیدی استان نیرویی برای معرفی نداریم زیرا برای تمامی زندانیان استان ایجاد اشتغال شده است. محمدکوزه گران در گفت‌وگو با میزان، در تشریح اقدامات مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد...
ادامه مطلب

بیشتر

منتشره در 8 ماه قبل

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دهه مبارک فجر...

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استانهای البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد. خبرگزاری میزان _ ایسنا نوشت: علیرضا جعفری اظهار کرد: در روزهای...
ادامه مطلب

بیشتر

رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام...

رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به شصت و پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ایساتیس-یزد نوشت: اجتماع بزرگ فیلمسازان چند استان کشور که چون حلقه‌ای نگین درخشان یزد را در برگرفته‌اند، گویای این پیام و نکته است که در نبود فرصت‌های کافی برای دیده شدن...
ادامه مطلب

بیشتر

هفته پنجم لیگ برتر هندبال زنان ایران با برگزار ۴...

هفته پنجم لیگ برتر هندبال زنان ایران با برگزار ۴ دیدار به پایان رسید. خبرگزاری میزان – طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون هندبال، هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر هندبال زنان ایران امروز (جمعه) برگزار شد و تیم سنگ آهن بافق با وجود شکست به لطف تفاضل گل بهتر جایگاه خود...
ادامه مطلب

بیشتر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>