بایدن: خطر تغییرات آب و هوایی بیشتر از جنگ هسته‌ای استبایدن 2023

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 42 بازدید

رئیس جمهور آمریکا گفت که گرمایش جهانی خطرناک‌ترین تهدید برای بشریت است که تاکنون با آن مواجه بوده است.

خبرگزاری میزان – «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در منهتن نیویورک گفت که فکر می‌کند که در حال حاضر گرمایش جهانی را تهدیدی بزرگ‌تر از جنگ هسته‌ای می‌داند و این در حالی است که وی کمتر از چهار ماه قبل در سخنرانی دیگری در نیویورک گفته بود که جهان به جنگ هسته‌ای نزدیک شده است.

به گزارش «نیویورک پست»، «بایدن» گفت: گرمایش جهانی خطرناک‌ترین تهدید برای بشریت است که تاکنون با آن مواجه بوده‌ایم؛ خطرناک‌تر از سلاح‌های هسته‌ای.

به گفته رسانه‌های آمریکا، مشخص نیست که رئیس جمهور ۸۰ ساله آمریکا چگونه به این نتیجه رسیده است.

به گفته کارشناسان، در حال حاضر سلاح‌های هسته‌ای کافی برای کشتن مستقیم بیشتر جمعیت جهان وجود دارد. آنها می‌گویند که یک جنگ هسته‌ای در مقیاس بزرگ، کره زمین را در معرض تشعشعات خطرناک قرار می‌دهد و باعث زمستانی هسته‌ای با کاهش نور خورشید و دمای پایین‌تر می‌شود که اکثر بازماندگان را از بین می‌برد.

برخی از دانشمندان می‌گویند گرمایش زمین با رویدادهای آب و هوایی شدیدتر مانند طوفان‌ها مرتبط است، اما هیچ پیش‌بینی کوتاه مدتی وجود ندارد که جهان کاملا غیرقابل سکونت شود.

بایدن قبلاً در ششم اکتبر در مراسم جمع آوری کمک‌های مالی در شهر نیویورک درباره تهدیدات هسته‌ای نظر داد و شنوندگان را با گفتن اینکه «آخرالزمان» هسته‌ای ممکن است به دلیل مداخله ناتو علیه نیروهای روسیه در اوکراین نزدیک باشد، شوکه کرد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : میکائیل کریمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

بایدن: خطر تغییرات آب و هوایی بیشتر از جنگ هسته‌ای استبایدن 2023

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>