یکی از مجروحان حادثه سفارت جمهوری آذربایجان حالش خوب است

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 38 بازدید

کاردار جمهوری آذربایجان در صحبت‌هایی که داشت اعلام کرد که یکی از مجروحان حادثه سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حالش خوب است اما نفر دوم در حال مداواست.

خبرگزاری میزان_ علمداری، رئیس بیمارستان شهدای تجریش در مورد مجروحان اقدام مسلحانه در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران گفت: از نخستین ساعات حادثه اسفباری که در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران رخ داد، همه اساتید جراحی و… در بیمارستان حاضر شدند؛ جراحی ارتوپدی بر روی بیمار اول که در بخش است، انجام شده است و حال وی رو به بهبود است؛ جراحی دومین بیمار هم به خوبی انجام شده است.

کاردار جمهوری آذربایجان درباره حادثه مذکور اظهار کرد: در نتیجه اقدام مسلحانه در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، یک دیپلمات ما جان باخته و دو نفر دیگر زخمی شدند؛ با وزیر امور خارجه ایران ملاقات کردم؛ یکی از مجروحان حالش خوب است اما دومی در حال مداوا است.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در حاشیه عیادت از آسیب دیدگان حادثه تیراندازی در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، در نشستی مطبوعاتی گفت: مهاجم در همان دقایق اولیه از سوی نیروهای فراجا دستگیر شده و بازجویی ها از وی ادامه یافته است؛ امروز با همتای خود، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، گفت‌وگوی مفصلی داشتم؛ در این گفت‌وگوی مثبت توافق ما بر آن شد تا سفیر جمهوری آذربایجان به تهران بازگردد.

وی افزود: نحوه عملیات تایید کننده این است که عملیات تروریستی و سازمان دهی شده نبوده و با انگیزه شخصی انجام شده است؛ مشابه این وضعیت برای دیپلمات ما در لندن و دیگر کشورها پیش آمده است؛همچنین برای دیپلمات روسیه در کشور همسایه ما رخ داد.

وزیر خارجه تصریح کرد: ما از طریق دستگاه قضایی و دستگاه های ذیربط بنابر دستور رئیس جمهور، اقدامات لازم اندیشیده شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: به وزیر خارجه جمهوری آذربایجان گفتم که این حادثه نباید بر مناسبات ما تاثیر سوئی نگذارد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: ما از بیمارستان شهدای تجریش قدردانی می کنیم؛ امیدوارم با تلاش ارزشمندی که تیم پزشکی حاذق انجام دادند، یکی از دیپلمات ها که در اتاق جراحی قرار دارد، هرچه زودتر این مرحله را پشت سر بگذارد.

وی افزود: سفیر جمهور آذربایجان در ایران ساعات سخت و دردآوری را پشت سر گذاشت؛ مراتب تسلیت عمیق خود را به دولت و ملت این کشور و خانواده این دیپلمات که توسط ضارب مورد حمله قرار گرفت، اعلام می کنیم.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : خبرنگار شب 1

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

یکی از مجروحان حادثه سفارت جمهوری آذربایجان حالش خوب است

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>