تشدید بازرسی‌ها از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت‌های هواپیمایی

منتشره در 2 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 13 بازدید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشدید بازرسی ها از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی خبرداد.

خبرگزاری میزان – میراکبر رضوی گفت: برابر دستور  معاون دادستان و ریاست شعبه ۳۰ دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد، همچون سال های گذشته، بازدید و بازرسی مستمر و میدانی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی در سطح شهر تهران آغاز شد.

وی افزود: بازرسی ها توسط تیم مشترک بازرسی دستگاه های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت، پلیس امنیت اقتصادی، سازمان صنعت و معدن و تجارت و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری صورت گرفت.  

رضوی تصریح کرد: هدف از تشکیل تیم مشترک بازرسی دستگاه های نظارتی، بررسی وضعیت بازار فروش بلیت هواپیما، گرانفروشی احتمالی، وضعیت تقاضای بازار و رصد عملکرد شرکت های هواپیمایی در رسیدگی به امور مسافران و تاخیرات پروازی و برخورد با سایت های فروش و یا دلالان مخل نظم در عرضه بلیت هواپیماست.  

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در این راستا از دو شرکت خدمات مسافرتی مادر تخصصی تهیه و توزیع فروش بلیت هواپیما بازدید شد و ضمن استماع نظرات و دیدگاه های مدیران بازرگانی این شرکت ها، راهکارهای کاربردی لازم برای ایجاد نظم در فروش بلیت هواپیما با نرخ مصوب و جلوگیری از اختلال در بازار با افزایش غیر قانونی تا صدور ابلاغیه ستاد تنظیم بازار به آنان اعلام شد.

وی با اشاره اینکه بازرسی ها به صورت سرزده و نوبه ای از دفاتر مسافرتی و شرکت های هواپیمایی تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت، گفت: مسافران و هموطنان می توانند، نقطه نظرات و شکایات خود در خصوص گرانفروشی بلیت را از طریق مراجعه به سایت سازمان به آدرس caa.gov.ir در سامانه حقوق مسافر ثبت و پیگیری کنند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : فاطمه خسرونژاد

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

تشدید بازرسی‌ها از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت‌های هواپیمایی

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>