واکنش روسیه به تغییر احتمالی موضع انگلیس درباره برجاماولیانوف 2023

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 51 بازدید

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی به تغییر احتمالی موضع انگلیس درباره موضوع هسته‎ای ایران واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان – «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در مصاحبه با «اسپوتنیک»، گفت: آنطوری که من حس می‌کنم، اخبار در مورد تغییر احتمالی موضع انگلیس درباره برجام، در شرایط کلی حول توافق هسته‌ای عملا تاثیری نخواهد گذاشت.

وی اظهار کرد: مشارکت یا عدم مشارکت انگلیس در توافق هسته‌ای اهمیت اصولی را در شرایط کنونی ندارد؛ به هر حال حق هرگونه تصمیم‌گیری در این رابطه کاملا در دستان لندن است.

به گفته وی، در برجام هیچ فرآیند خروج و یا قدم خودمختار احتمالی در این راستا وجود ندارد، و همانطوری که آمریکا این کار را در سال ۲۰۱۸ انجام داد، این اقدام معنای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را خواهد داشت.

اولیانوف در بخشی دیگر گفت: در مورد چارچوب‌های جایگزین، به شکل مشروط می‌توان شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در آن مسائل مربوط به اجرای برجام در راستای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و یکی از موضوعات روز ثابت آن می‌باشد را تصور کرد.

این دیپلمات روسیه همچنین بیان کرد: دو بار در سال این قطعنامه در شورای امنیت در راستای گزارش دبیرکل سازمان ملل، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد؛ این در حالی است که نیاز است که این مدنظر قرار بگیرد که تاثیر مناظره در این عرصه‌ها بر روندهای سیاسی مذاکراتی واقعی درباره برجام خیلی محدود و کم است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : میکائیل کریمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

واکنش روسیه به تغییر احتمالی موضع انگلیس درباره برجاماولیانوف 2023

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>