پیام وزیر فرهنگ به پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 45 بازدید

وزیر فرهنگ در پیامی به پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر که برآمده از فجر شکوهمند انقلاب اسلامی است، فرصتی یگانه برای بروز و ظهور جلوه‌ های ناب هنر اسلامی ـ ایرانی است که همچون گوهری رخشان بر تارک تاریخ نقش بسته و هر روز بالنده‌ و پربارتر می ‌شود.

خبرگزاری میزان – طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی به این جشنواره آمده است:

«گذشتگان ما هنر را مایۀ صیقل روح و جان و وسیله تقرب به حق و معبود می‌ دانستند که هنرمند در مسیر آفرینش اثرش صاحب خصلت نیک ‌مردی، فتوت و فضیلت می‌ شود و از این ‌روست که هنرمند مسلمان با ساخت و خلق هر اثر هنری به مراتبی از ارزش ‌های والای انسانی نائل می ‌شود و در میان هنرها این هنرهای تجسمی بود که برای هزاران سال این امر مهم را برعهده داشت.

هنرهای تجسمی ایران اسلامی از سابقه ‌ای دیرین و درخشان در جهان برخوردار بوده و شایسته اهتمام، تعالی و قدرشناسی مضاعف است. رفع دغدغه‌ های هنرمندان ارجمند این عرصه و تسهیل شرایط فعالیت به‌ منظور رونق اقتصاد هنر و خلق آثار فاخر از سوی ایشان برای ارائه به انبوه مشتاقان وادی فرهنگ و معرفت، گامی اساسی و ضروری به ‌شمار می‌ آید.

بی‌شک هنرهای تجسمی می‌تواند در شکل‌گیری روحیه نشاط، امید و پالایش باورهای عمومی نقشی کلیدی را ایفا کند. کسانی که در ساخت و پرداخت این هنر می‌کوشند، برغم همه کاستی‌ها و دشواری‌ها، هرگز رسالت اجتماعی خطیر خویش را از یاد نبرده ‌اند. اکنون از فرصت استفاده کرده و عزم راسخ خود و همه همکارانم در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم را برای همراهی و حمایت از اصحاب شریف هنرهای تجسمی ایران اسلامی ابراز می ‌دارم.

جشنواره هنرهای تجسمی فجر که برآمده از فجر شکوهمند انقلاب اسلامی است، فرصتی یگانه برای بروز و ظهور جلوه ‌های ناب هنر اسلامی ـ ایرانی است که همچون گوهری رخشان بر تارک تاریخ نقش بسته و هر روز بالنده‌ و پربارتر می‌ شود.

مایه خشنودی است که جشنواره پانزدهم کوشیده است تا بیش از همیشه در مسیر تحقق عدالت فرهنگی گام بردارد. برگزاری جشنواره در ۳۲ استان کشور، حضور نسل‌ های مختلف هنرمندان از شهرها، شهرستان‌ ها و اقلیم‌ های مختلف در کنار یکدیگر، برنامه‌ ریزی برای شناسایی و معرفی استعدادهای نوظهور و بهره ‌‌برداری از سرمایه عظیم هنرهای تجسمی به ‌منظور نمایش دستاوردها و مصادیق رشد و پیشرفت ایران اسلامی، ازجمله ظرفیت ‌های ارزنده‌ ای است که می ‌تواند از رهگذر برگزاری این جشنواره هنری تحقق یابد.

بار دیگر از فرصت استفاده کرده و خالصانه‌ترین سلام‌ها و درودها را بدرقه راه هنرمندان حاضر در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌نمایم.

همچنین مراتب تشکر و قدردانی خود را از زحمات و تلاش‌ های کلیه دست‌ اندرکاران جشنواره پانزدهم اعلام نموده و دست یکایک عزیزان را به گرمی می ‌فشارم.

امیدوارم با همراهی و همدلی آحاد هنرمندان پهنه پرشکوه هنرهای تجسمی کشور، اهالی این هنر گرانقدر به جایگاهی والا و شایسته نام میهن عزیزمان ایران دست یابند.»

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : انسیه بغدادی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

پیام وزیر فرهنگ به پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>