«سربازان زبان بسته» به کتابفروشی ها رسیدند

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 46 بازدید

کتاب «سربازان زبان بسته» با نثری روان و ساده و زبانی دلنشین برای نوجوانان و دانش آموزان به قلم «حامد جلالی» و با تصویرگری «کوثر رضایی» منتشر و روانه بازار نشر شد.

خبرگزاری میزان – یکی از شیوه‌های بسیار اثرگذار انتقال مفهوم و پیام، «داستان‌پردازی» است. قرآن کریم که معجزه‌ای بی‌همتاست، از داستان‌های متنوع و زیادی استفاده کرده است تا این انتقال مفهوم را به بهترین و شیرین‌ترین شکل محقق کند. در بعضی از داستان های قرآن از حیواناتی نام برده شده است که نقش پررنگی در داستان داشته اند. مثل کلاغ در داستان هابیل و قابیل؛ سگ اصحاب کهف؛ هدهد حضرت سلیمان و ملکه بلقیس؛ مورچه‌ای که در داستان حضرت سلیمان از او یاد شده؛ قوچ داستان حضرت ابراهیم علیه السلام؛ نهنگ داستان حضرت یونس علیه السلام؛ فیل در داستان ابرهه؛ خر حضرت عُزیر علیه السلام، شتر حضرت صالح علیه السلام و… .

این کتاب مجموعه داستان هایی از زندگی و سرگذشت پیامبرانی است که نامشان در قرآن آمده است. در این داستان ها راوی حیوانات هستند و آن ها در ماجراهایی که اتفاق می افتند حضور دارند و وقایع مربوط به زمان پیامبر خودشان و سختی هایی که پیامبرانشان کشیده اند را تعریف می کنند.

در این اثر محاکمه‌ها و آزمایش‌های جدی و رنج‌ها در کنار عشق و رحمت هر پیامبر نسبت به مردم خودش و زحمت هایی که در راه وعظ و انتقال پیام الهی به آن ها کشیده است به خوبی و از زاویه دید حیوانات به تصویر کشیده شده است تا مخاطبان کودک و نوجوان ارتباط بیشتری با این داستان ها برقرار کنند.

کتاب «سربازان زبان بسته» به قلم «حامد جلالی» و با تصویرگری «کوثر رضایی» در ۱۷۰ صفحه و با قیمت ۶۷ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران به بازار نشر عرضه شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : انسیه بغدادی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

«سربازان زبان بسته» به کتابفروشی ها رسیدند

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>