وزیر دفاع آمریکا: از سلاح‌های متعارف و هسته‌ای خود برای محافظت از کره جنوبی استفاده خواهیم کردآمریکا 2023

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 39 بازدید

وزیر دفاع آمریکا گفت که متعهد است واشنگتن از کره جنوبی در صورت تهدید محافظت کند.

خبرگزاری میزان – «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا گفت که متعهد است واشنگتن از کره جنوبی، متحد خود در شرق آسیا در صورت تهدید محافظت کند.

به گزارش «آناتولی»، «آستین» که روز دوشنبه برای گفت‌وگوهای امنیتی با «لی جونگ سوپ»، همتای کره‌ای خود وارد سئول شد، گفت اگر دشمنی سئول یا واشنگتن را به چالش بکشد، ائتلاف دو کشور به ‌عنوان یک کل به چالش کشیده خواهد شد.

آستین در اظهارات خود به کره شمالی اشاره کرد. تنش بین پیونگ یانگ و سئول به دنبال آزمایش موشک‌ها و مانورهای نظامی در سال گذشته افزایش یافته است.

وزیر دفاع آمریکا گفت: این تعهد شامل قابلیت‌های متعارف، هسته‌ای و دفاع موشکی آمریکا و همچنین حضور ۲۸ هزار و ۵۰۰ پرسنل نظامی آمریکایی (در کره) است.   

او در بخشی اظهاراتش گفت: من همچنین اینجا هستم تا مجدداً تأیید کنم که تعهد بازدارندگی گسترده ایالات متحده به کره جنوبی آهنین است.

«یون سوک یول»، رئیس‌جمهور کره جنوبی در اوایل ماه جاری اعلام کرد که سئول و واشنگتن در حال مذاکره درباره اجرای مشترک طرح‌هایی از جمله درباره دارایی‌های هسته‌ای آمریکا برای پاسخ به تهدیدات کره شمالی هستند.

«کیم یون هی»، دبیر ارشد ریاست جمهوری در امور مطبوعاتی کره جنوبی در این رابطه گفت: سئول و واشنگتن در حال مذاکره بر سر اشتراک اطلاعات، برنامه‌ریزی مشترک و برنامه‌های اجرایی مشترک در رابطه با عملیات هسته‌ای آمریکا برای پاسخ به تسلیحات هسته‌ای کره شمالی هستند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : میکائیل کریمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

وزیر دفاع آمریکا: از سلاح‌های متعارف و هسته‌ای خود برای محافظت از کره جنوبی استفاده خواهیم کردآمریکا 2023

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>