خشونت‌های تسلیحاتی مرگبار؛ بحرانی بی‌پایان برای مدارس آمریکا

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 35 بازدید

تیراندازی‎های مرگبار در مدارس آمریکا با وجود انتقادهای گسترده همچنان روندی رو به افزایش دارد و قربانی می‌‎گیرد.

خبرگزاری میزان – آمریکا از آغاز سال جاری میلادی تا ۲۹ ژانویه متحمل ۴۴ تیراندازی جمعی شده است، که بدترین سال ثبت شده از سال ۲۰۱۴ است که آرشیو خشونت‌های تسلیحاتی شروع به جمع‌آوری آمار کرده است.

موضوع اسلحه عمیقا در جامعه آمریکا و بحث‌های سیاسی و اجتماعی این کشور ریشه دوانده است.

در سال ۲۰۲۲، ۶۴۱ تیراندازی جمعی در آمریکا رخ داد که پس از ۶۹۰ تیراندازی در سال ۲۰۲۱، دومین رکورد به شمار می‌‎رود.

اما بخشی از این تیراندازی‌های جمعی که طی سال‌های اخیر نگرانی بیشتری را به همراه داشته مربوط به مدارس آمریکاست.

به گزارش « stripes»، کودکان شش ساله باید خواندن را یاد بگیرند، کلمات جدید را با تطبیق حروف با صداها شناسایی کنند، و جمع و تفریق اولیه را انجام دهند اما اکنون در آمریکا یک کودک ۶ ساله به سمت معلم خود در ویرجینیا تیراندازی کرده است.

تیراندازی در مدارس آمریکا غیرعادی نیست؛ بر اساس داده‌‎های کتابخانه دیجیتال امنیت داخلی تحت حمایت دولت آمریکا، از سال ۱۹۷۰ تاکنون بیش از هزار و ۳۰۰ تیراندازی در مدارس آمریکا رخ داده است؛ از زمان تیراندازی در دبیرستان «کلمباین» در سال ۱۹۹۹ در کلرادو، که در آن دو نوجوان ۱۳ نفر را کشتند، بیش از ۵۰۰ تیراندازی در مدرسه رخ داده است.

 تیراندازی در «اوالده»، تگزاس، در ماه می ۲۰۲۲، که در آن ۱۹ کودک و دو بزرگسال کشته شدند، جدیدترین قتل عام مدرسه بود که شهروندان آمریکا را شوکه کرد.

مردم آمریکا بیش از حد به تیراندازی در مدارس عادت کرده‌اند، که بیانگر نیاز به تغییر در سیستم این کشور است؛ با این حال، خبر تیراندازی یک کودک ۶ ساله به معلمش همه را شوکه کرد؛ از میان تمام تیراندازی‌ها در مدارس، هیچ یک از تیراندازان تا این حد در سن پایین نبوده‌اند.

در حالی که سیستم حقوقی تیراندازی بی‌سابقه‌ در مدرسه‌ای در ویرجینیا را بررسی می‌کند تا مشخص کند چه چیزی در این اقدام وحشتناک نقش داشته است، درهای مدارس در سراسر آمریکا باید به طور روزانه باز شوند و با این وجود والدین درباره امنیت کودکان خود در مدارس نگران هستند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : بهرام مظاهری

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

خشونت‌های تسلیحاتی مرگبار؛ بحرانی بی‌پایان برای مدارس آمریکا

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>