مُهر تایید کمیته بین‌المللی المپیک بر حضور ورزشکاران روس و بلاروس در المپیک

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 36 بازدید

کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد تصمیم برای اجازه دادن به روس‌ها و بلاروس‌ها برای رقابت با پرچم بی‌طرف مورد حمایت اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان در جنبش المپیک است.

خبرگزاری میزان – کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه‌ای در توییتر در واکنش به حضور ورزشکاران روسی و بلاروسی در بازی‌های المپیک نوشت: «تصمیم برای حضور ورزشکاران روسیه‌ای و بلاروسی برای رقابت با پرچم بی‌طرف توسط اکثریت قریب به اتفاق جنبش المپیک، به‌ویژه انجمن کمیته‌های ملی المپیک حمایت می‌شود و منعکس‌کننده آنچه در دو هفته گذشته در مسابقات تنیس اپن استرالیا دیده‌ایم، است.

در تنیس اپن استرالیا ورزشکاران این دو کشور به‌عنوان ورزشکاران انفرادی تحت یک پرچم بی‌طرف بدون شناسایی کشورشان به رقابت پرداختند. حضور به عنوان ورزشکاران بی‌طرف به خوبی تثبیت شده و در دوچرخه‌سواری و همچنین تعدادی از رشته‌های ورزشی دیگر نیز این اتفاق رخ داده است. این اصل با منشور المپیک مطابقت دارد و بر این اساس ورزشکاران این دو کشور در بازی‌های المپیک پاریس حضور خواهند داشت.»

در این راستا بیانیه کمیته بین‌المللی المپیک در اوکراین جنجالی شد. وادیم گوتسایت، رئیس کمیته ملی المپیک اوکراین و وزیر جوانان و ورزش این کشور ایده تحریم المپیک از سوی اوکراین را رد نکرد. همچنین توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در این باره گفت: تحریم المپیک در راستای مأموریت ما نیست.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : احسان محمدیان

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

مُهر تایید کمیته بین‌المللی المپیک بر حضور ورزشکاران روس و بلاروس در المپیک

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>