بازدید میدانی وزیر بهداشت از بیمارستان آسیب دیده خوی

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 39 بازدید

وزیر بهداشت در جریان سفر به مناطق زلزله زده خوی، از بخش های مختلف بیمارستان قمر بنی هاشم که در این حادثه، آسیب دیده بازدید کرد.

خبرگزاری میزان – بهرام عین‌اللهی در حاشیه این بازدید گفت: جان باختن تعدادی از هموطنان مان در زلزله خوی را تسلیت می گوییم. متاسفانه خسارات جدی به بیمارستان فرسوده قمر بنی هاشم خوی وارد شده است.

وی افزود: برای تامین امنیت، بیماران بستری این بیمارستان تخلیه و به سایر مراکز درمانی استان، منتقل شدند و دیشب در بازدیدی که از بیمارستان خاتم الانبیاء سلماس داشتیم، تعدادی از بیماران بدحال این مرکز درمانی نیز در آنجا بستری بودند.

وزیر بهداشت در بازدید از بخش جدید اورژانس این بیمارستان، با پزشکان و پرستاران گفتگو و از بیماران، عیادت کرد.

عین‌اللهی خسارات وارد شده به این بیمارستان در بخش های مختلف و اتاق عمل را بررسی کرد و خواهان ارزیابی خسارات از سوی معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت شد.

وزیر بهداشت همچنین از بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی(ره) خوی به ویژه اورژانس بازدید و از بیماران بستری در این مرکز درمانی، عیادت کرد.

عین‌اللهی در بازدید از اورژانس این بیمارستان که در آن چندنفر با مسمومیت مونوکسید کربن بستری بودند، بر لزوم تقویت تیم های بهداشتی در اطلاع رسانی و آموزش مردم مناطق زلزله زده جهت پیشگیری از خطرات این نوع مسمومیت، تاکید کرد.

عین اللهی همچنین از داروخانه این بیمارستان و موجودی داروهای آن بازدید و وضعیت داروها به ویژه سرم و آنتی بیوتیک در این مرکز را مناسب ارزیابی کرد.

وی در گفتگو با پرسنل این بیمارستان که با کمبود امکانات اقامتی از قبیل چادر روبرو بودند، در تماس با دکتر کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر پیگیر حل مشکلات آنها شد.

وزیر بهداشت همچنین از بیمارستان سیار ۵۲۳ ارتش که در محوطه بیمارستان امام خمینی(ره) خوی استقرار یافته بازدید و از همکاری ارتش در این زمینه، تقدیر کرد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : معصومه قاسمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

بازدید میدانی وزیر بهداشت از بیمارستان آسیب دیده خوی

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>