خوی» همچنان می‌لرزد/ افزایش اردوگاه‌های اسکان اضطراری هلال‌احمر

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 41 بازدید

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: پس‌لرزه‌ها امکان بازگشتن به منازل را از شهروندان خوی گرفته است. هلال احمر مشغول توسعه اردوگاه‌های اسکان اضطراری است.

خبرگزاری میزان – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پیش از ظهر امروز یعقوب سلیمانی در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر سیما گفت: عصر دیروز پس لرزه‌ای با شدت ۴/۹ ریشتر مناطق زلزله زده شهر خوی و حومه را لرزاند و موجب فرو ریختن بخشی از دیوارهای ترک خورده شد. بنابراین شهروندان در این روزها نگران هستند که برگشتن به منازل جان آن‌ها را به خطر بیندازد.

او ادامه داد: تاکنون ده‌ها اردوگاه اسکان اضطراری گروهی توسط هلال احمر برپا شده‌است و تعداد این کمپ‌ها تا امشب به ۴۰ مرکز افزایش می‌یابد. به این شکل که هر خانوار می‌تواند یک چادر در اردوگاه را در اختیار بگیرد.

سلیمانی تاکید کرد: هیچ مشکلی مبنی بر کمبود چادر و پتو نداریم. بخش عمده‌ای از این اقلام به انبارهای هلال احمر در مناطق زلزله زده رسیده و بخش اندکی از آن نیز تا عصر امروز از مسیرهای زمینی به منطقه خواهد رسید.

او توضیح داد: امکان توزیع چادر به هر خانوار اقدام ایمنی نیست. چون ممکن است افراد در داخل حیاط منازل یا نزدیک دیوارهای ساختمان، چادر را برپا کنند و این موضوع در لحظه وقوع پس لرزه‌های احتمالی بسیار خطرناک است، چون ممکن است بخش‌های باقی مانده آوار شود.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : معصومه قاسمی

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

خوی» همچنان می‌لرزد/ افزایش اردوگاه‌های اسکان اضطراری هلال‌احمر

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>