اگر سپاه پاسداران تروريستی ناميده شود واکنش ایران سخت است

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 39 بازدید

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با چهار نماینده تحریم شده مجلس شورای اسلامی از سوی اتحادیه اروپایی گفت: ما به صراحت اعلام کردیم اگر قرار باشد سپاه پاسداران، به غلط تروریستی نامیده شود، واکنش و پاسخ متقابل ایران سخت خواهد بود.

خبرگزاری میزان_ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در وزارت امور خارجه میزبان چهار نماینده تحریم شده مجلس شورای اسلامی از سوی اتحادیه اروپایی، شامل حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی نقد علی نماینده محترم مردم شریف خمینی شهر، حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفری نماینده محترم مردم شریف بم، ریگان، فهرج و نرماشیر، اسماعیل کوثری نماینده مردم شریف تهران، سید مصطفی آقا میرسلیم نماینده مردم شریف تهران بود.

وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این دیدار تصمیم اروپا را نشان دهنده درک نادرست آنها از اوضاع داخلی ایران و حتی ایرانیان خارج از کشور دانست و خطاب به نمایندگان اظهار داشت: این اقدام اتحادیه اروپایی بیانگر این است که اقدامات شما عزیزان در دفاع از منافع ملی و کشور تاثیرگذار بوده و آنها به همین دلیل چنین تصمیمی را اتخاذ کردند.

امیر عبداللهیان افزود: ما به صراحت اعلام کردیم اگر قرار باشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یک نهاد حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران و بخش نظامی رسمی ماست، به غلط تروریستی نامیده شود، واکنش و پاسخ متقابل ایران سخت خواهد بود. آنها نیز وضعیت خود و آسیب پذیری هایشان را می دانند، از اینرو پارلمان اروپا و شورای وزیران اروپا بحث های زیادی کردند و سناریوی دومی را پیگیری کردند که عبارتست از اینکه برخی افراد از جمله شما را در لیست تحریمی قرار بدهند.

امیرعبداللهیان در پایان اظهارات خود از همه تلاش های ارزشمند چهار نماینده تحریم شده در دفاع از منافع ملی ایران قدردانی و ابراز امیدواری کرد با حضور فعال در عرصه منافع ملی، بیش از گذشته شاهد نقش آفرینی این نمایندگان مردم ایران باشیم.

نمایندگان شرکت کننده در این نشست نیز با اشاره به تلاش های برخی دولت های غربی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در کارشکنی علیه منافع ملت بزرگ ایران، تحریم ها را ناشی از استیصال اتحادیه اروپا دانستند و افزودند تحریم اروپا ناشی از ضعف و محاسبات نسنجیده تصمیم گیرندگان این کشورها است و قطعا باعث پیشرفت دولت و ملت خواهد شد.

چهار نماینده مجلس شورای اسلامی که از سوی اتحادیه اروپایی تحریم شده اند، همچنین تاکید کردند: تحریم باعث شد تا ما در جایگاه نمایندگی با عزم و تلاش بیشتر برای تحقق منافع مردم عزیز ایران فعالیت کنیم.

نمایندگان ضمن تاکید بر حمایت مجلس شورای اسلامی از دستگاه سیاست خارجی، از وزیر امور خارجه خواستند تا با قوت و از موضع عزت توام با عقلانیت و حکمت، گام های محکم در سیاست خارجی تداوم یابد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : خبرنگار شب 1

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

اگر سپاه پاسداران تروریستی نامیده شود واکنش ایران سخت است

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>