روند رو به رشد خشونت پلیس هلندهلند 2023

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 40 بازدید

نگاهی به اقدامات خشونت بار پلیس هلند نشان می‌دهد که این روند با سرعتی قابل توجه در مسیر پیشرفت قرار دارد.

خبرگزاری میزان – موضوع خشونت پلیس هلند از اعتراضات ضد دولتی کشاورزان این کشور در سال ۲۰۲۲ به موضوع بحث جدی در زمینه نقض حقوق بشر در این کشور اروپایی تبدیل شد.

پلیس هلند در یک سال گذشته در موارد متعددی دست به خشونت عیان علیه شهروندان این کشور زد که آخرین نمونه آن روز گذشته به صورت بازداشت معترضان اقلیمی بود.

به گزارش « dutchnews»، گستردگی و عمق خشونت پلیس هلند علیه معترضان به سیاست‌های کرونایی دولت این کشور به حدی بود که یکی از گزارشگران سازمان ملل به دلیل بی توجهی دولت هلند به اخطارها و توصیه‌های مربوط از کار خود استعفا داد.

کارشناسان، خشونت پلیس هلند در برخورد با معترضان به سیاست‌های کرونایی دولت را «منزجر کننده» توصیف کرده و آن را نشان دهنده مشکل سیستماتیک در هلند دانستند که می‌تواند اثرات بی ثبات کننده ای در پی داشته باشد.

گزارش رسمی کارشناسان سازمان ملل درباره خشونت پلیس هلند علیه معترضان به سیاست‌های کرونایی دولت این کشور در مارس ۲۰۲۳ منتشر می‌شود.

گذشته از موضوع خشونت علیه معترضان مذکور، پلیس هلند در دوره شیوع کرونا به شکلی گسترده در موضوعات مختلف به خشونت دست زد.

به گزارش « northerntimes»، افسران پلیس هلند در سراسر این کشور در دو سال نخست شیوع کرونا با ادعای تلاش برای برقراری نظم عمومی دست به خشونت گسترده ای علیه شهروندان هلندی زدند.

در همین رابطه، در سال ۲۰۱۹، ۹۱۶ مورد استفاده از زور بیش از حد توسط پلیس هلند، در سال ۲۰۲۰ بیش از هزار و ۱۹۰ مورد و در سال ۲۰۲۱ حدود ۲ هزار و ۱۲۷ مورد از جمله حدود هزار و ۴۰۰ مورد واکنش خشونت آمیز ثبت شد.

افزایش استفاده از باتوم، ماشین‌های آب پاش و گاز اشک آور و پلیس سوار، از جمله ویژگی‌های واکنش‌های خشونت آمیز پلیس هلند هستند.

به گزارش «یاهونیوز »، پلیس هلند روز شنبه علاوه بر بازداشت شماری از معترضان اقلیمی در جاده نزدیک لاهه، شماری دیگر از فعالان اقلیمی را در خانه هایشان بازداشت کرد.

به گزارش « moroccoworldnews»، پلیس هلند پس از آن که هواداران تیم ملی فوتبال مراکش برای شادی در پی صعود تیمشان به مرحله یک هشتم نهایی به خیابان‌ها آمدند، برخوردی خشونت بار با آن‌ها داشت.

این در حالیست که کارشناسان تاکید دارند که هواداران تیم ملی مراکش خود از خشونت اجتناب کرده و فقط برای جشن گرفتن به خیابان آمدند.

به گزارش « dutchnews»، پلیس هلند در جریان برگزاری جشن‌های سال نو ۲۰۲۳ نیز از خشونت گسترده علیه افراد حاضر در این جشن‌ها استفاده کردند.

این افراد می‌گویند که پلیس بدون توجیهی با باتوم آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داد.

پلیس هلند اعلام کرد که تحقیقات در این باره را انجام می‌دهد.

به گزار ش« nltimes»، پلیس در جریان جشن‌های سال نو برخورد وحشیانه و خشونت باری با حاضران در این جشن‌ها داشت.

 بررسی‌ها نشان داد که این افراد به اشتباه قربانی خشونت پلیس شدند و پلیس ضد شورش به اشتباه علیه فضای دوستانه حاکم در خیابان وارد عمل شد.

به گزارش «دویچه وله»، اعتراضات کشاورزان به سیاست‌های دولت هلند در سال ۲۰۲۲ به دفعات با مداخله پلیس این کشور به خشونت کشیده شد.

 پلیس هلند بارها به سمت کشاورزان معترض شلیک کرد ؛ ضمن این که شمار قابل توجهی از آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده یا بازداشت کرد.

به گزارش « dutchnews»، خشونت پلیس هلند علیه شهروندان این کشور سبب شد تا خشونت‌های سازمان یافته علیه پلیس به معضلی جدی برای این کشور تبدیل شود.

افسران پلیس این کشور در سال‌های اخیر، به‌ویژه در جریان اعتراضات ناشی از شیوع کرونا، خشونت‌های سازمان‌یافته‌ای را تجربه کرده‌اند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : فاطمه محتشم

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

روند رو به رشد خشونت پلیس هلندهلند 2023

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>