آمار هشدار آمیز خودکشی در میان نظامیان کشورهای غربی

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 36 بازدید

آمار خودکشی در ارتش‌های آمریکا و برخی کشورهای غربی به سطوح هشدار آمیزی رسیده است.

خبرگزاری میزان – آمارهای منتشر شده درباره خودکشی در ارتش‌ برخی کشورهای غربی نتایج هشدارآمیزی را نشان می‌دهد.

به گزارش «میلیتاری تایمز»، نرخ خودکشی در میان اعضای فعال ارتش آمریکا در حال حاضر از زمان شروع ثبت رکوردها پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در بالاترین حد خود قرار دارد و طی پنج سال گذشته با سرعت نگران کننده‌ای در حال افزایش است.

در واقع، برخی از شاخه‌های نیروهای مسلح آمریکا بالاترین میزان خودکشی را از قبل از جنگ جهانی دوم تجربه می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱، تحقیقات نشان داد که ۳۰ هزار و ۱۷۷ پرسنل وظیفه فعال و کهنه سربازی که پس از ۱۱ سپتامبر در ارتش آمریکا خدمت کرده‌اند در اثر خودکشی جان خود را از دست داده‌اند؛ در مقایسه با ۷ هزار و ۵۷ نفری که در همان ۲۰ سال در جنگ کشته شده‌اند.

این بدان معناست  که میزان خودکشی در ارتش آمریکا چهار برابر بیشتر از مرگ و میرهایی است که در جریان عملیات نظامی رخ داده است.

بررسی‌های صورت گرفته در مورد خودکشی در ارتش فرانسه هشدار داده‌اند؛ نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که خودکشی در میان نیروهای ارتش فرانسه بسیار بالاتر از میزان آن در میان جمعیت عمومی فرانسه است.

از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰، ۲۳۰ مورد خودکشی در میان نیروهای نظامی فرانسوی رخ داده است؛ یعنی، نرخ کلی خودکشی خام سالانه ۱۸.۲ در هر ۱۰۰ هزار پرسنل نظامی فعال بود.

ماه فوریه سال گذشته و در فاصله ۴۸ ساعت دو نفر از نظامیان ارتش انگلیس اقدام به خودکشی کردند؛ این اقدام موجب نگرانی سربازان انگلیسی از «پاندمی خودکشی» شده است.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ نیز ۴ سرباز ارتش انگلیس در یکی از پایگاه‌های این کشور به طور ناگهانی خودکشی کردند.

ارقام جدید آخرین داده‌ها را در مورد خودکشی کهنه سربازان انگلیسی ارائه می‌دهد؛ برای دوره ۲۰ ساله ۲۰۰۲-۲۰۲۱، ۲۸۵ مورد خودکشی در میان کارکنان عادی نیروهای مسلح انگلیس رخ داده است.

خودکشی یکی از علل اصلی مرگ و میر در آلمان است؛ در آلمان طی سال ۲۰۱۴ تعداد افرادی که در اثر خودآزاری جان خود را از دست دادند بیشتر از تصادفات رانندگی بود.

بررسی‌های صورت گرفته و همچنین آمارهای منتشر شده از سوی نهادهای دولتی و غیر دولتی آلمان نشان می‌دهد که نرخ خودکشی در میان نظامیان این کشور در سطح بالاتری از جمعیت عمومی این کشور قراتر دارد.

مقامات درباره افزایش خودکشی در میان نظامیان این کشور تاکنون هشدارهایی را صادر کرده‌اند.

نرخ خودکشی برای جمعیت عمومی آلمان در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۲.۳ درصد بوده است و برای نظامیان این رقم اندکی بالاتر بوده است.

اننهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : بهرام مظاهری

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

آمار هشدار آمیز خودکشی در میان نظامیان کشورهای غربی

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>