از موافقت با پرداخت غرامت تا مانع تراشی در مسیر حفاری؛ مشکلات بومیان کانادا برای کشف گورهای دسته جمعیبومیان 2023

منتشره در 8 ماه قبل توسط خبرگزاری میزان / 42 بازدید

بومیان کانادا در مسیر حفاری برای کشف گورهای دسته جمعی کودکان جان باخته در مدارس شبانه روزی سابق متعلق به دولت و کلیسای کاتولیک کانادا با دشواری‌های متعددی مواجه هستند.

خبرگزاری میزان – تلاش‌ها و ادعاهای حدود یک قرنی بومیان کانادا مبنی بر بروز جنایت در مدارس شبانه روزی کودکان بومی در این کشور، در نهایت با کشف یک گور دسته جمعی در محوطه یکی از مدارس سابق مذکور در آگوست ۲۰۲۱ به نتیجه رسید و آن‌ها توانستند توجهات بین المللی و داخلی را به سمت نسل کشی صورت گرفته در این مراکزِ تحت کنترل دولت و کلیسای کاتولیک کانادا جلب کنند.

به گزارش « nsnews»، پس از آشکار شدن جنایت‌های صورت گرفته در مدارس شبانه روزی کودکان بومی در کانادا، در حالی جوامع بومی برای حفاری مناطق بیشتر جهت کشف گورهای دیگر تلاش می‌کنند که دولت کانادا قصد دارد با پرداخت غرامت به یک صندوق عام المنفع موضوع را مصادره کند.

 تلاش جوامع بومی کانادا برای حفاری محوطه مدارس سابق شبانه روزی کودکان بومی در کانادا، بسیار پیچیده است و مشکلات متعددی مانند جلب رضایت صاحبان زمین‌ها، انجام آزمایش دی ان اِی، طی مراحل مختلف در دولت، پزشکی قانونی و … در این مسیر وجود دارند.

در عین حال جوامع بومی نگرانند که کشف گورهای دسته جمعی بیشتر به تخریب روحیه و آسیب روانی مضاعف بومیان مواجه شود که همچنان از نژادپرستی و تبعیض در کانادا رنج می‌برند.

از زمان کشف نخستین گور دسته جمعی کودکان بومی در محوطه یک مدرسه سابق شبانه روزی در استان بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۲۱، جوامع بومی با هزینه خود اقدام به کاوش و حفاری برای کشف گورهای دسته جمعی بیشتر کرده اند.

۳۹ مدرسه شبانه روزی کودکان بومی تحت کنترل و مدیریت دولت و کلیسای کاتولیک کانادا در سال‌های ۱۸۸۶ تا ۱۹۸۱ بیش از ۱۵۰ هزار کودک بومی را به اجبار برای تحصیل در این مراکز از خانواده‌هایشان جدا کردند.

براساس گزارش نهایی کمیسیون حقیقت و آشتی که تجربیات افراد آسیب دیده از سیستم مدارس شبانه روزی کانادا را مستند می‌کند، نشان می‌دهد که حداقل ۴ هزار و ۱۰۰ کودک بومی در حین حضور در مدارس مذکور جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار منبع : یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

نویسنده محتوا : فاطمه محتشم

پیوند منبع محتوا در خبرگزاری میزان :

از موافقت با پرداخت غرامت تا مانع تراشی در مسیر حفاری؛ مشکلات بومیان کانادا برای کشف گورهای دسته جمعیبومیان 2023

واتساپ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>