نمایش اقتدار و اتحاد در نماز جمعه تهران

 خبر / منتشره در 3 سال قبل توسط اخبار 2030

ملت ایران نشان داد طرفدار انقلاب و مقاومت است. سایه جنگ را سپاه پاسداران و جوانان انقلابی از سر ایران دور کردند، مهم تر از ضربه نظامی به پایگاه امریکایی ضربه حیثیتی به هیبت ابر قدرتی آمریکا بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه پرشکوه و به یاد ماندنی امروز تهران حضور معجزه گونه ملت فهیم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی ها در عین الاسد را به یوم الله درس آموز و تعیین کننده خواندند و افزودند ملت باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه این مسیر عزت آفرین قویتر شدن ایران در همه زمینه ها است.

حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه نماز جمعه دو هفته گذشته را دو هفته استثنایی و پر از ماجراهای تلخ و شیرین و درس آموز برای ملت ایران خواندند و با تطبیق ایام الله به خیزش بی نظیر در ایران و عراق در تکریم و تعظیم مجاهدان شهید گفتندهنگامی که ده‌ها میلیون نفر در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند مصداق ایام الله است چرا که این عظمت هیچ عاملی جز دست قدرت خدا ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی روز در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی با اصابت موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز یکی دیگر از ایام‌الله برشمردند و افزودند اینکه ملتی با چنین قدرت و توان روحی به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم سیلی بزند نشان دهنده دست قدرت الهی است و این ایام الله است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه نباید سپاه قدس را یک سازمان و مجموعه اداری دید افزودند سپاه قدس یک نهاد انسانی و دارای انگیزه های بزرگ و نجات بخش است و در جایگاه رزمندگان بدون مرز هر جا نیاز باشد برای کمک به ملت های منطقه و حفظ کرامت مستضعفان حضور می یابد و با همه وجود و توان خود را بلاگردان مقدسات و حریم های مقدس می کند.

ایشان هدف نهایی آمریکا از ایجاد و حمایت از داعش راه حمله و ایجاد ناامنی در مرزها و شهرهای ایران و ایجاد تشویش و نگرانی در خانواده‌های ایرانی برشمردند و افزودند کسانی که یک روز شعار نه غزه نه لبنان سر دادند هرگز جانشان را فدای ایران نکردند و حتی از راحتی و منافع خود در راه حفظ امنیت کشور نگذشتند بلکه این سردارسلیمانی و یارانش بودند که جانشان را کف دست گرفتند و به میدان دفاع از ایران شتافتند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به حضور پر معنا پرشور و پر سوز و گداز میلیون‌ها نفر در تشییع  سردار پر افتخار ایرانیان گفتند ده میلیون ایرانی ثابت کردند ملت از هر حزب و جناح و مجموعه و از هر قوم و منطقه جغرافیایی با وحدتی مثال‌زدنی طرفدار انقلاب و حاکمیت اسلامی در مقابل ظلم و نه گفتن همه مطامع دولت‌های استکباری هستند.

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند آمریکایی ها هرگز کنار ملت ایران نبوده اند و به صراحت دروغ می گویند اما اگر باشند هم برای فرو کردن خنجر زهرآلود خود به سینه ملت است البته تا به حال نتوانستند و بعد از این هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

رهبر انقلاب با اظهار تاسف بسیار از سقوط هواپیما گفتند این حادثه بسیار تلخ دل ما را به معنای حقیقی کلمه سوزاند و به درد آورد اما عده ای به تبعه رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی سعی می‌کنند این حادثه غمبار را زمینه ساز آن تشییع پرشکوه و آن پاسخ کوبنده سپاه قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توجه به ابهاماتی که در این حادثه وجود دارد و با تشکر از سخنان فرماندهان سپاه در این زمینه بر پیگیری جدی برای پیشگیری کامل از بروز اینگونه حوادث تاکید کردند و افزودند پیشگیری مهمتر از پیگیری است تا حوادث مشابه رخ ندهد.

رهبر انقلاب یکی از تلاش ها برای تحت الشعاع قرار دادن ایام الله هفته های اخیر را اقدام سه دولت خبیث اروپایی در تهدید ایران برای بردن مسئله هسته‌ای به شورای امنیت خواندند.

حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی خطبه اول همت ملی برای قویتر شدن ایران در ابعاد نظامی اقتصادی و علمی و فناوری را تنها راه ادامه مسیر عزت ایرانیان خواندند و افزودند ما از مذاکره البته جز با آمریکایی‌ها ابایی نداریم اما از موضع قدرت و قوت.

رهبر انقلاب اسلامی بر اهمیت حضور ملت در انتخابات هم تاکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه با توجه به این برهه حساس از تاریخ منطقه سخنان مهمی را به زبان عربی خطاب به برادران عرب بیان کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جنایت بزدلانه آمریکایی ها در ترور یک سردار بزرگ و شجاع ایرانی و یک مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی به دستور رئیس جمهور تروریست آمریکا ضربه متقابل سپاه پاسداران ایران و در هم کوبیدن موشکی پایگاه آمریکا را موجب لگدمال شدن ابهت و آبروی دولت ظالم و متکبر آمریکا دانستند و تاکید کردند تنبیه اصلی آنها اخراج از منطقه است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند دشمنان تلاش های فراوانی کردند با خرج کردن پول های فراوان و به کار گرفتن انسان های بی مسئولیت و تبلیغات شیطنت آمیز دو ملت ایران و عراق را به هم بدبین کنند اما این شهادت بزرگ همه تلاش های شیطانی و وسوسه های اهریمنی آنها را باطل کرد.

ایشان با اشاره به فتنه انگیزی آمریکایی ها در عراق گفتند آنها برای تامین هدف پلید خود در عراق به دنبال ایجاد فتنه و جنگ داخلی و سرانجام تجزیه عراق و حذف نیروهای مومن و مبارز و مجاهد و میهن دوست هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای اظهارات وقیحانه آمریکایی‌ها در مقابل حکم پارلمان عراق به اخراج آنان را نمونه دیگری از این فتنه انگیزی ها خواندند و افزودند آنها که خود را حامی دموکراسی وانمود می کردند تعارف را کنار گذاشتند و می گویند ما برای ماندن در عراق آمده ایم و بیرون نمیرویم.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانش در خطبه دوم نماز پر شکوه جمعه خطاب به همه ملت‌های مسلمان منطقه تاکید کردند تنها راه نجات ملت ها تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است.

پس از خطبه ها نماز جمعه به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد.

منبع اخبار بیست و سی ۲۷ دی

واتساپ
آگهی و اخبار مرتبط

مدیر کل دفتر نظارت و پایش فراورده های سلامت وزارت...

مدیر کل دفتر نظارت و پایش فراورده های سلامت وزارت بهداشت درباره مسمومیت با الکل صنعتی در کشور هشدار داد و به هموطنان توصیه کرد به هیچ وجه از الکل متیلیک یا صنعتی برای ضدعفونی کردن دست و پوستشان استفاده نکنند. دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد در...
ادامه مطلب

بیشتر

شرکت حمل و نقل ریلی رجا هم اعلام کرد برای...

شرکت حمل و نقل ریلی رجا هم اعلام کرد برای حفظ سلامتی مردم و هم وطنانی که تا قبل از سوم اسفند بلیط قطار خریده اند و سفرشان را کنسل کرده اند تا ۲۹ اسفند وقت دارند بلیط هایشان را برگردانند و همه پول بلیط را پس بگیرند البته کنسلی...
ادامه مطلب

بیشتر

پیرو ابلاغ بانک مرکزی در مورد مصوبه شورای پول و...

پیرو ابلاغ بانک مرکزی در مورد مصوبه شورای پول و اعتبار برای جبران ضرر و زیان برخی کسب و کارها در این روز ها درگیری با کرونا بانک ها و موسسات اعتباری نسبت به تعویق پرداخت تسهیلات و اقساط صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام...
ادامه مطلب

بیشتر

این خبر تایید نشده است

این خبر تایید نشده است
ادامه مطلب

بیشتر

بنیاد مستضعفان هم برای همراهی با کسبه آسیب دیده اعلام...

بنیاد مستضعفان هم برای همراهی با کسبه آسیب دیده اعلام کرد از گرفتن اجاره بها ۲ ماه اسفند و فروردین املاک تجاری بنیاد در سراسر کشور صرف نظر کرده است. منبع اخبار بیست و سی 18 اسفند 1398
ادامه مطلب

بیشتر

در این بیلبورد تصویری از کادر بیمارستانی در یک اتاق...

در این بیلبورد تصویری از کادر بیمارستانی در یک اتاق دیده می شود که خطاب به مردم می گویند سلامت را به ایران می رسانیم . منبع اخبار بیست و سی 17 اسفند 98
ادامه مطلب

بیشتر

منتشره در 2 سال قبل

فاطمه رهبر نفر نفر دوازدهم منتخبان مردم تهران در مجلس...

فاطمه رهبر نفر نفر دوازدهم منتخبان مردم تهران در مجلس یازدهم و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در اثر ابتلا به کرونا در ۵۵ سالگی درگذشت خانم رهبر که در ادوار هفتم  تا نهم نیز نماینده مردم تهران در مجلس بود دچار عارضه قلبی و ریوی هم بود رئیس...
ادامه مطلب

بیشتر

منتشره در 2 سال قبل

محبوب‌ ترینها 

این خبر تایید نشده است . متولد سه شنبه ،...

این خبر تایید نشده است . متولد سه شنبه ، 9 دی ماه 1314 پادشاه بوده است . و در 84 سالگی در اثر ابتلا به بیماری درگذشت .
ادامه مطلب

بیشتر

فرمانده پلیس راهور کشور گفت به منظور جلوگیری از ازدحام...

فرمانده پلیس راهور کشور گفت به منظور جلوگیری از ازدحام در مراکز شماره گذاری همه مدارک خرید و فروش بین طرفین معامله و قولنامه ها تا ۱۵ اردیبهشت سال ۹۹ اعتبار دارد. سردار هادیانفر افزود هم چنین رانندگان خودروهایی که معاینه فنی شان به اتمام رسیده یا اعتبار گواهینامه آنها...
ادامه مطلب

بیشتر

روسای اتاق‌ های اصناف بازرگانی و تعاون در نامه‌ای به...

روسای اتاق‌ های اصناف بازرگانی و تعاون در نامه‌ای به رئیس جمهور با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر بخش های اقتصادی تولیدی و خدماتی آموزشی تجاری و غیره خواستار اتخاذ تمهیدات و حمایت های خاص حداقل تا پایان شهریور ۱۳۹۹ شدند. استمهال سررسید اقساط و تسهیلات...
ادامه مطلب

بیشتر

منتشره در 2 سال قبل

معاون درمان وزارت بهداشت گفت هرگونه تعطیلی موسسات پزشکی و...

معاون درمان وزارت بهداشت گفت هرگونه تعطیلی موسسات پزشکی و مطب پزشکان تخلف محسوب می‌شود. علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران با اشاره به تردد شهروندان خواستار کاهش حضور مردم در سطح شهر به منظور پیشگیری از سرایت این ویروس شد. رئیس مرکز فناوری های راهبردی...
ادامه مطلب

بیشتر

>